Saturday the 22nd - - Hostgator Coupon
  • MUTLU BİR AİLE İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • HUZURLU BİR EVLİLİK İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • STRESLE BAŞA ÇIKABİLMENİZ İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • BAŞARILI EBEVEYN OLABİLMEK İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • MUTLU ERGENLİK İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • HEDEFLERİNİZE ULAŞABİLMENİZ İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

  • SAĞLIKLI BİR KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN 25 YILDIR 7/24 YANINIZDAYIZ 0232374000

Evlilik ne kadar uyumlu ve istekli görünseler de birbirinden tamamen farklı iki insanin paylaşmaya başladığı hayat dönemidir. Eş olarak birlikte olma, bir araya gelme davranışına “ evlenme” ve kurulan bu ilişkiye de, “evlilik” adı verilir. Evlilik, doğada nadir birlikte yaşam örnekleri görülse bile içinde yaşanılan kurumsal kimliği doğal olarak bulunmayan, insanın kurduğu 4000 yıllık yeni bir toplumsal ve bir kültür kurumudur. 

İnsan hayatındaki tüm değişimler gerginliğe ve kaygıya neden olmakta olduğu hemen herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Pek çok anlamda sosyokültürel yaşantı olarak birbirinden farklı iki kişinin ayni evi ayni zaman ve mekanı paylaşmaya başlamaları oldukça marjinal bir değişimdir. 

Eğer görücü usulü evleniyor bir de eşinizi evlilik öncesinde tam olarak tanımıyorsanız bunun olası sonraki etkilerini bir düşünün. Kadın ve erkeğin birbirleriyle flört ettikleri ya da birbirlerini elde etmeye çalıştıkları dönemde birbirlerine en güzel ve en olumlu yönlerini gösterdiklerini de hesaba katarsak aslında yanılma olasılığınızın ne kadar yüksek olabileceğini de dilerseniz hesaba katın.

Evliliğin beraberinde getirdiği iki kişilik düşünme ve birlikte hareket etme zorunluluğu karşısında kişilerin kendilerini kısıtlanmış gibi hissetmeleri son derece doğaldır. Her iki tarafın benzer duygular yaşaması her zaman beklenmese de genel olarak kişiler evlendiklerinde benzer duygular yaşarlar. Bu nedenler başarılı bir evliliğin sırrı aslında empatiden geçer. 

Ancak evlilikte sorunlar sadece iletişimle ilişkili konularla sınırlı değildir. Cinsel sorunlar, aldatma, kıskançlık, eşler arası fiziksel ve sözel şiddet, eşler arasındaki görev dağılımındaki eşitsizlikler, eşlerin, çocukların ve hatta eşlerin anne babalarının hastalıkları evlilik uyumunu bozabilmektedir.

Eğer evlilik ilişkiniz de sorunlarınız varsa ya da evlilik uyumunuz bozulmuşsa bu konuda yardım almaktan çekinmemelisiniz. Bu alanda eğitim ve deneyimi olan psikologlar kullandıkları bazı etkili yöntem ve tekniklerle size bu anlamda yardımcı olabilirler. Ancak aile ve çift terapisinde uzman seçerken unutulmaması gereken en önemli nokta birlikte çalışılacak uzmanın temel psikopatoloji eğitimine sahip mesleki tecrübesi ve bilgisi gelişkin bir klinik psikolog olmasıdır.

Merkezimiz terapistleri  evlilik terapisi konusunda uzmanlık tezi yapmış düzeyde 23 yıldır bu mesleği icra etmekte olan Psikolog Dr. Murat SARISOY yönetiminde, herşeyden önce temel eğitimi psikoloji olan ve bunun üzerine master ve doktora eğitimleri de almış ve yanı zamanda tüm bunların üstüne aile danışmanlığı sertifikalı psikologlardan oluşmaktadır. 

 

 

Bu anlamda tecrübeli ve yüksek eğitimli bir psikologla çalışmak ve karşılıklı güven ilişkisi içerisinde, güvenli ellerden bir terapi almak çok önemlidir. 

 Dr. Psikolog Murat SARISOY

23. yıldır tecrübemizle yanınızdayız...

SAYGILARIMIZLA...

Dr. Psikolog Murat SARISOY

 

Danışma ve Randevu Hatlarımız:

·         0 232 464 00 60

·         0 232 374 00 00(7 Gün / 24  Saat Danışma ve Randevu Hattı)

·         0 534 670 23 73

·         0 554 580 25 10

 

 

PSİKOLOG DR. Murat SARISOY'un 3. ve En Yeni Kitabı 'Bir Psikoloğun Mutlu Yaşam Rehberi'

 

İlişki, Evlilik, Aldatmak, Çocuk Psikolojisi, Boşanmak, Cinsellik, İlişkiler, Yalan, Bağımlılık ve Farkındalık üzerine yol gösterici makalelerden oluşan

bu kitabı başta D&R ve İdefix olmak üzere tüm internet yayınevleri ve kitap evlerinden satın alabilirsiniz.

 

   Uzmanımız Psikolog Dr. Murat SARISOY'un Kaleminden; "BİR PSİKOLOĞUN SEYİR DEFTERİ"

Bir Psikoloğun Seyir Defteri

Kitap Hakkında

Biz insanlar toplumsal bir varlık olduğumuza göre; nasılsa, bu toplumun ürettiği sorunlarla eninde sonunda mutlaka karşılaşacağız. Yaşayacağımız sorunlar aşağı-yukarı aynı gibi... İşte, Dr. Psikolog Murat Sarısoyun kaleminden, bazı toplumsal sorunların çözümü yönünde, adeta bir Psikologla konuşuyormuş gibi aydınlanacaksınız, yaşadığınız sorunların çözümünde ipuçlarını keyifle okuyarak bulacaksınız.

 

 

Okurla beraber arayıp bulan yazılar... Murat Sarısoy’un kitabında gündelik hayattaki sıradan konuların daha başlıklarına bakarken bize neler söyleyeceğin tahmin etmeye başlıyorum.Her seferinde tahmin ettiğimden bir kaç fazlasıyla karşılaşmak kitabın geri kalan sayfalarına beni yöneltiyor. Kitabın odağını insanlar ve ilişkileri oluşturuyor. Anne-kız, çocuk-ekran, kadın-erkek… Bu konunun sadece psikolojinin alanı olmadığını bilerek okumaya devam ettiğinizde, Murat Sarısoy’un yazıları psikoloji perspektifi ile yetinmeyerek, bütün düşünüşlerin ‘anası’ felsefeye uzanıyor. Cevapları bulmayı okurla beraber gerçekleştirmek isteyen, öğretici olmadan öğrenmeyi sağlayan yazıları severim. Murat Sarısoy’un kitabı böyle yazılardan oluşuyor.

Dr. Yankı Yazgan 

 

Kitabı Satın Alabilmek İçin Aşağıdaki Linkleri Kullanabilirsiniz;

Etki Yayınevi/Bir Psikoloğun Seyir Defteri

İdefix Kitap/Bir Psikoloğun Seyir Defteri

www.dr.com.tr/kitap/bir-psikologun-seyir-defteri

 Danışma ve Randevu Hatlarımız:

·         0 232 464 00 60

·         0 232 374 00 00(7 Gün / 24  Saat Danışma ve Randevu Hattı)

·         0 534 670 23 73

·         0 554 580 25 10

Murat Sarısoy - eniyihekim.com

 

Anahtar Kelimeler

evlilik psikolog, psikolog dr. murat sarısoy, evlilik sorunu psikolog, evlilik sorunu, evlilik sorunları, evlilik izmir, izmir evlilik, evlilik terapisi, izmir psikolog, psikolog izmir, doktor psikolog, dr. psikolog, uzman psikolog, klinik psikolog, psikolojik sorun, depresyon, evlilik terapisi, evlilik danışmanlığı, evlilik sorunları, evlilik merkezi, izmir çocuk psikolog, çocuk psikolog izmir, aile terapisi, aile danışmanlığı