en iyi psikolog izmir

En iyi psikolog izmir de kim diyerek yola çıktınız ve İzmir'de psikolog arıyorsunuz, çünkü İzmir'de ya da İzmir'e yakın illerden birinde yaşıyorsunuz. Belki de bulunduğunuz şehirde tecrübeli ve üst akademik düzeyde eğitim almış ve uzmanlaşmış bir psikolog yok bu yüzden en yakın büyük şehir olan İzmir'e yöneldiniz.  

İtiraf etmeliyim ki en iyi psikolog üzülerek ben değilim böyle bir iddiam da maalesef yok. Zaten psikologluk mesleği makul ve mantıklı kişilerce yapılması gereken bir meslek ve zaten mantıklı konuşmuş olmam. Kişi kendini bilmeli bu yüzden de dilerseniz size kendimden ve kliniğimizden bahsedelim. 

Psikologluk mesleğinin her şeyden önce bir hayatı tanıma, kendini bulma ve tecrübe mesleği olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda bu alanda çalışacak psikologların sadece mesleki ve kariyer anlamında değil her anlamda kendini geliştirmiş olmasının şart olduğunu düşünüyorum. Bütün bu birikimin ise alınan bir kaç sertifika ya da yapılan bir iki kısa süreli stajla değil uzun süren akademik eğitim, tecrübe bileşimiyle sağlanacağını düşünüyorum. İzmir psikolog denilince bu anlamda oldukça zengin bir şehir, çünkü psikoloji bölümleri her yıl yepyeni genç mezunlar veriyor ve bu psikologların çoğu bu aydın ve çağdaş şehirde yaşamak istiyor.

Tüm bu mesleki niteliklerin göstergesinin ise  güvenli olup olmadığı tam bilinemeyen forum sitelerine yazılan ve/veya yazdırılan yorumların olmadığını düşünüyorum. Çünkü ben işimi fazlasıyla seviyor ve ciddiye alıyorum. 

SAYGILARIMLA...

en iyi psikolog izmir

Dr. Psikolog Murat SARISOY

KLİNİK PSİKOLOJİ UZMANI - Bireysel ve Aile Evlilik Terapisti

Psikolog Dr. Nedir? Ne demektir? Her Psikoloğun Dr. Ünvanı Var mıdır?

Psikologlar eğitim düzeylerine göre  Psikolog, Uzman Psikolog ve Dr. Psikolog olmak üzere üçe ayrılırlar. Buna göre psikolog 4 yıllık lisans mezunu, uzman psikolog 4 yıl artı 3 yıl uzmanlık eğitimi yapmış ve bu ünvanı almış psikologtur. Dr. psikolog ise alanında doktorasını yapmış yani lisans ve uzmanlık eğitimi olan 7 yılın üzerine 5 ya da 6 yıl daha eğitim almış psikologtur. Doktora düzeyine ulaşmış bir psikologun (Dr. Psikolog) bu durumda 12 ya da 13 yıllık bir eğitim süreci bulunmaktadır. Yardım alınmadan önce kişilerin yardım alacakları psikologlar hakkında özellikle eğitim süresi (kaç yıl eğitim aldığı), ve bu alandaki tecrübesi (ne zaman mezun olduğu ve kaç yıldır mesleğini aktif yaptığı) anlamında araştırma yapmaları ve bilgi almaları önemlidir. 

Bizler İzmir'de Psikolog Dr. Murat SARISOY'un yönetiminde psikolog olarak çalışmaktayız.  Tam 25 yıldır, Psikolojik Destek, Aile - Çocuk ve Evlilik Danışmanlığı, Yaşam ve Öğrenci Koçluğu, Bireysel Terapi ve Gelişim, EMDR Terapisi çalışmaları yapmaktayız. 25 yıllık tecrübemize binlerce danışanımız bizimle çalıştı ve memnun kaldılar. Bir psikolog izmir de her şeyden önce güleryüzlü olmalı çünkü bu şehire güleryüzlü insanlar çok yakışıyor. Güleryüzlü, anlayışlı ve yargılamayan yaklaşımımızla her geçen gün artan daha da tecrübemizle  yanınızdayız.

Randevu almak için 7/24 DANIŞMA HATLARIMIZ 

Ekibimiz Hakkında Bilgi Almak İçin BİZ KİMİZ ?

İzmir Psikolog - Gökyüzü Psikoterapi Enstitüsü Merkezimizin yeri için KONUM 

Psikolog Dr. Murat SARISOY Hakkında Tarafsız Tavsiye Sİtesinde Yazılan TAVSİYELER

  • Etik, Bilimsel yaklaşımımız ve tam 27 yılllık tecrübemizle yanınızdayız...

Danışma ve Randevu Hatlarımız:

  • 0 232 464 00 60
  • 0 534 670 23 73
  • 0 554 580 25 10

Danısmanlık Konuları

Bizi Takip Edin

Free Joomla templates by L.THEME